تبلیغات
ترس و وحشت - « شرایط لازم برای سفر روح »
دوشنبه 25 آبان 1388

« شرایط لازم برای سفر روح »

   نوشته شده توسط: ashkan amin    

مكان :

مكان باید ساكت و آرام باشد . تمام مزاحمت‌های صوتی را حذف كنید . یك موزیك ملایم و بدون كلام پخش كنید ، تا مزاحمت‌های صوتی جزیی در آن گم شود . این موزیك به آرامش شما نیز كمك می‌كند و زمان تمرین شما را تنظیم می‌ نماید . همچنین بعد از چند جلسه ، شما با صدای موزیك شرطی می ‌شوید . این باعث می‌شود در تمرینات بعد راحت ‌تر و سریع ‌تر به نتیجه مطلوب برسید و نتایج موفق ‌تری كسب نمایید . در و پنجره‌ها را ببندید تا مزاحمت‌های صوتی از بیرون وارد نشود . خود را برای پذیرش مزاحمت‌های صوتی ناگهانی آماده كنید . بدین ترتیب كه به خود بگویید : مزاحمت‌های صوتی ناگهانی و احتمالی برای من به راحتی قابل تحمل است .

مكان بهتر است كه نیمه تاریك و یا تاریك باشد . وجود نور ، خود نوعی محرك و عامل مزاحم می‌ باشد . تمام لامپ‌ها را خاموش كنید . پرده‌ها را كامل بكشید و اجازه دهید مكان تمرین در تاریكی فرو رود . اگر تاریكی كامل را نمی‌پسندید ، یك لامپ كم‌ نور روشن كنید و طوری قرار بگیرید كه نور آن مستقیم به چشمان شما نتابد . اگر این لامپ كم‌نور به رنگ سبز یا آبی باشد بهتر است .

دمای محیط باید متعادل و مطلوب باشد . اگر دمای محیط گرم یا سرد باشد ، باعث اختلال در تمركز شما خواهد شد . هیچگونه بوی محرك ، مهیج یا مزاحمی در محیط نباشد . البته برخی از انواع عطرها می‌تواند تأثیر مفید داشته باشد . برای مثال روشن كردن عود مفید است . این سنت در هندوستان بسیار رایج است . ممكن است شما به صورت ذاتی از یك عطر خوشتان بیاید و بوی آن به شما آرامش بدهد . می‌توانید از این عطر در هنگام تمرین استفاده كنید . وجود بوهای نامطبوع و مشمئز كننده می‌تواند مضر باشد .زمان :

بهترین زمان برای تمرین سحرگاه و یا اول صبح می‌باشد ، به شرط آنكه قبل از آن به اندازه كافی و لازم خوابیده و استراحت كرده باشید . انجام تمرین‌ها ، شب قبل از خواب مشروط بر آنكه خستگی مفرط در وجود شما نباشد نیز امكان‌پذیر است . البته در صورت فراهم بودن سایر شرایط شما می‌توانید در هر زمان كه تمایل داشته باشید تمرین كنید . مدت زمان تمرین برای مبتدیان به طور متوسط نیم ساعت می‌باشد . البته چند دقیقه كم یا زیاد شدن آن اشكالی ندارد . ولی تمرین‌های طولانی  برای اینگونه افراد به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود . نتیجه‌ تمرین هر چه كه باشد (موفق یا ناموفق ) نباید زمان تمرین بیشتر از مقدار ذكر شده باشد .


وضعیت جسم :

جواهرات ، ساعت و امثال آن را كه در تماس با پوست بدن هستند ، از خود دور كنید . وجود یا عدم وجود عینك روی چشمان شما بستگی به عادت و راحتی شما دارد ، هر طور كه راحت هستید همان طور عمل كنید . لباس‌های تنگ و ضمخت را از تن خارج نموده ، به جای آن لباس راحت و گشاد بپوشید ، تا هیچگونه فشاری توسط لباس به جسم شما وارد نشود . نیازی به برهنه بودن نیست و بهتر است كه لباس و پوشش به همان صورت مذكور داشته باشید .

بهتر است قبل از تمرین دوش بگیرید یا حداقل دست و پا و صورت خود را بشویید . حتماً قبل از تمرین روده و مثانه خود را تخلیه نمایید .

برای تمرین می‌توانید روی صندلی نشسته و یا روی زمین دراز بكشید . اگر از حالت اول استفاده می‌كنید ، یك مبل راحت و پشت بلند انتخاب كنید . روی آن بنشینید ، كف هر دو پا را به طور كامل روی زمین بگذارید و سر و گردن را بر روی پشتی صندلی رها كنید ؛ طوری كه سر معلق در هوا نباشد . در مجموع وضعیت بدن شما روی صندلی به گونه‌ای باشد كه در تمام بدن احساس راحتی كنید و هیچ یك از عضلات تحت فشار و یا انقباض نباشد . در صورتی كه برای تمرین روی زمین دراز می‌كشید ، حتماً یك زیرانداز نرم و مناسب ( پتو یا تشك ) پهن نمایید . روی تخت و خوشخواب نیز می‌توانید تمرین كنید . استفاده یا عدم استفاده از بالش به خود شما بستگی دارد . هرطور كه راحت هستید همان طور عمل كنید . برای تمرین به روش خوابیده باید به پشت دراز بكشید ، پاها را به اندازه عرض شانه‌ها باز نمایید ، دست‌ها را با كمی فاصله در كنار بدن قرار دهید .تنفس :

در شروع تمرینات انجام تنفس عمیق و شكمی همراه با حضور آگاهی می‌تواند بسیار مفید باشد . اینگونه تنفس‌ها سریعاً انسان را به آرامش می‌رساند . تنفس عمیق شكمی طی چهار مرحله انجام می‌شود . مرحله اول ، دم عمیق است كه طی آن با یك دم عمیق ، ریه را به‌طور كامل پر از هوا می‌كنید . مرحله دوم ، حبس و نگه‌داشتن هوای ورودی به منظور تبادل كامل اكسیژن و دی‌اكسیدكربن می‌باشد . در صورتی كه هوای ورودی را چند لحظه در ریه حبس كنید ، از اكسیژن آن به طور كامل و بهینه استفاده می‌شود . مرحله سوم ، بازدم عمیق است كه طی آن تمام هوای ریه تا آنجا كه مقدور باشد ، تخلیه می‌گردد . البته تخلیه‌ كامل ریه از لحاظ فیزیولوژیك امكان‌پذیر نمی‌باشد . در مرحله چهارم ، چند لحظه به ریه استراحت ‌دهید و سپس تنفس بعدی آغاز شود . در حالت معمولی عموماً نفس كشیدنهای انسان سطحی می‌باشد ، در نتیجه هوای قابل توجهی وارد ریه نمی‌شود . از آنجا كه همان مقدار كم هوای ورودی نیز سریعاً تخلیه می‌گردد ، اكسیژن موجود در آن به طور كامل مورد استفاده قرار نمی‌گیرد .

تنفس‌های عمیق شكمی به شرط همراه بودن با حضور آگاهی اثرات آرامش‌بخش خواهد داشت . بدین ترتیب كه در هنگام تنفس عمیق باید آگاهی ، توجه و حضور ذهن بر یكی از این موارد باشد : عمل دم و بازدم ( هوای ورودی و خروجی ) ، داخل حفره‌های بینی ، نوك بینی ، پیشانی ( چشم سوم ) ، پشت حلق ( زیر مغز ) ، پنج تا هشت سانتی‌متر زیر ناف ( روی شكم ) و شمارش دم و بازدم .

حضور آگاهی بر عمل تنفس علاوه بر آرام كردن بدن باعث سكون بخشیدن به ذهن ، ایجاد حالت درونی مناسب و افزایش كارایی تمرین‌ها می‌گردد . نفس‌های عمیق باعث افـزایش انرژی بدن ، افـزایش سطح سلامت ، تمدد اعصاب ، تسلـط بر افكار و احساسات ، بالا رفتن قدرت تمركز و ایجاد نیروی روحی می‌گردد . برای استفاده بهتر از نیروی تنفس و آرامش حاصل از آن می‌توانید همزمان با نفس‌های عمیق یك توده‌ ابرمانند انرژی‌زا و نورانی را در چند سانتی‌متری صورت خود مجسم كنید و با هر عمل دم بخشی از آن را وارد وجودتان كنید . این تجسم نیز بسیار آرام‌بخش خواهد بود و سبب رهایی شما خواهد شد .رها‌سازی جسم :

رها سازی جسم به معنای ایجاد انبساط در عضله‌ها و رها شدن آنها از انقباض‌ها و تنش‌ها می‌باشد . برای این منظور می‌توانید به ترتیب با بخش‌های مختلف بدن خود و عضله‌های مربوطه به آن بخش صحبت نموده ، از آنها بخواهید كه آرام شوند . شاید این موضوع به نظر شما عجیب بیاید ، ولی مطمئن باشید كه سیستم عصبی ، پیام شما را به آن بخش از بدن می‌رساند و آن بخش آرام و رها می‌شود . برای مثال می‌توانید بگویید : كف پای راست من ! لطفاً آرام و رها باش .

روش دیگر برای رهاسازی این است كه اول توجه خود را به پاها معطوف می‌كنید . اگر در این اندام احساس گرفتگی ، انقباض یا درد دارید ، آن را با استفاده از قدرت تجسم به سمت زمین هدایت كرده و از كف پا به زمین منتقل نمایید . و بدین ترتیب آن را از خود دور كنید . سپس توجه خود را به روی تنه ( شكم، سینه، كمر و شانه‌ها ) برده ، در صورتی كه گرفتگی ، درد و انقباضی دارد ، با قدرت تجسم آن را به سمت پاها هدایت كنید و سپس به زمین منتقل نمایید . در مرحله بعد همین كار را با دست‌ها و در مرحله‌ آخر با سر و گردن انجام دهید . بدین ترتیب تمام گرفتگی‌ها ، انقباض‌ها ، دردها ، تنش‌ها و اضطراب‌ها از جسم شما به زمین منتقل می‌گردد ؛ زمین ظرفیت بالایی برای دریافت و هضم این موارد دارد.

روش دیگر برای رهاسازی جسم حضور و حركت آگاهی در بخش‌های مختلف جسم می‌باشد . صرف این عمل باعث رهاسازی بدن می‌گردد . در این روش ، وقتی آگاهی بر یك بخش از بدن متمركز می‌شود به سایر بخش‌ها توجهی ندارد . برای مثال توجه خود را بر كف پاها متمركز كرده ، برای چند لحظه آگاهی خود را در این بخش نگه‌ دارید . در این حالت به سایر بخش‌های بدن توجهی نداشته باشید . این عمل باعث احساس آرامش در كف پا می‌شود . سپس آگاهی و توجه را به روی پا ببرید و چند لحظه نگه ‌دارید . در این حالت نیز از سایر بخش‌های بدن غافل ‌باشید و بدین ترتیب در روی پا نیز احساس آرامش كنید . همین كار را به ترتیب با تمام بدن تا فرق سر انجام دهید تا تمام بدن ریلكس و رها گردد .رهاسازی ذهن :

رهاسازی ذهن ، پس از رهاسازی جسم صورت می‌گیرد . برای این منظور ابتدا تمام ورودی‌های ذهن را باز گذارید و اجازه دهید تا تمام افكار وارد شوند . در این حالت پس از چند لحظه این افكار خودشان ذهن را ترك خواهند كرد و شما نیز آنها را بدرقه كنید . اگر ورودی‌های ذهن را ببندید و بخواهید با تلاش جلوی ورود افكار را بگیرید ، نتیجه معكوس می‌دهد . چون فشار زیاد افكار پشت درهای بسته‌ ذهن سبب ایجاد مزاحمت و اختلال در رهاسازی ذهن و تمركز فكر می‌گردد . در طول تمرین‌های اولیه ، ذهن از مسیر اصلی تمرین‌ها به كرّات منحرف می‌شود ، ولی هر بار آن را با نرمی و لطافت بر موضوع تمرین باز گردانید . هرگز برای این كار از خشونت استفاده نكنید .

شیوه‌ دیگر برای رهاسازی ذهن یادآوری و یا تجسم یك منظره زیبا می‌باشد . بدین ترتیب كه یكی از مناظر زیبایی را كه قبلاً دیده‌اید در ذهن یادآوری ‌كنید و یا با استفاده از قدرت تجسم خلاق تصویر یك منظره‌ زیبا را در ذهن خود مجسم ‌كنید . این منظره می‌تواند یك پارك ، یك باغ ، ساحل دریا ، كوه ، دشت ، جنگل و … باشد . در این حالت تمام بخش های آن منظره را در ذهن خود ببینید . رنگ‌های مختلف و اجزای تصویر را به خوبی ببینید . صدای آن محیط را بشنوید . بوی آن محیط را استشمام كنید . با تمام وجود در آن محیط قرار ‌بگیرید و آن را احساس و ادراك كنید . اجازه دهید پرنده‌ ذهن شما در این محیط زیبا به پرواز درآید و آرامش و رهایی را تجربه كند .


Can you grow taller with exercise?
سه شنبه 28 شهریور 1396 01:07 ق.ظ
Great site you have here but I was curious if you knew of any discussion boards
that cover the same topics discussed here? I'd really like to
be a part of community where I can get comments from other
knowledgeable people that share the same interest. If you have any
suggestions, please let me know. Thanks a lot!
Foot Issues
یکشنبه 15 مرداد 1396 12:11 ب.ظ
Excellent way of telling, and nice post to
obtain data concerning my presentation subject, which i am going
to deliver in university.
Foot Issues
چهارشنبه 11 مرداد 1396 12:23 ق.ظ
That is really attention-grabbing, You're an excessively professional blogger.
I've joined your feed and stay up for in the hunt for extra of your excellent post.
Also, I've shared your website in my social networks
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 03:41 ق.ظ
Good day! Do you know if they make any plugins to help
with Search Engine Optimization? I'm trying to
get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good success.

If you know of any please share. Appreciate it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر